پشتیبانی باتری سیستم دوربین افزاری

پشتیبانی: باتری سیستم دوربین افزاری دوربین استفاده استفاده تنظیمات اپلیکیشن

گت بلاگز اخبار اجتماعی متاسفم از اين همه تنگ‌نظري / نماینده زرتشتی شورای شهر یزد

فرزند شهید پاک نژاد تهدیدکرد اگر اعتبارنامه عضو زرتشتی تصویب نشود استعفا می دهد…

متاسفم از اين همه تنگ‌نظري / نماینده زرتشتی شورای شهر یزد

نماینده زرتشتی شورای شهر یزد: متاسفم از اين همه تنگ نظري

عبارات مهم : ایران

فرزند شهید پاک نژاد تهدیدکرد اگر اعتبارنامه عضو زرتشتی تصویب نشود استعفا می دهد…

سپنتا نیکنام، عضو شورای شهر یزد در دوره چهارم و منتخب مردم یزد جهت پنجمین دوره شورای شهرسکوت خود را شکست و با روزنامه اعتماد مصاحبه کرد.

متاسفم از اين همه تنگ‌نظري / نماینده زرتشتی شورای شهر یزد

مشروح اين گفت وگو را در زیر بخوانید:

آقاي نيكنام، بعد از حرف و حديث هاي بسيار در مورد تاييد صلاحيت شما، ديروز رييس شوراي شهريزد، طي سخنان تند و تيزي در صحن شورا، رسما اعلام كرد كه چنانچه حكم شما تاييد نشود، وي نيز استعفا خواهد داد. شما خودتان در جريان آنچه در صحن شورا اتفاق افتاده هستيد؟

بله؛ من هم ماجرا را از طريق دوستان و همكاران و رسانه ها و فضاي مجازي شنيده ام. چون خودم ٢ هفته اي مي شود كه به شورا نمي روم و پایتخت کشور عزیزمان ایران بودم و همين ديشب به يزد برگشتم. ولی در مجموع مي توانم بگويم كه حقيقتا متاسفم كه چنين برخوردي با راي مردم يزد كه با آراي خود نشان دادند كه چقدر صميمت و دوستي و همدلي بين مسلمانان و اقليت وجود دارد، مي شود. برخوردي كه باعث مي شود نگاه ملي و حتي جهاني به كشور ما و عملكرد مسوولانش تغيير كند.

فرزند شهید پاک نژاد تهدیدکرد اگر اعتبارنامه عضو زرتشتی تصویب نشود استعفا می دهد…

شما براي دومين بار است كه براي عضويت در شورا گزینش مي شويد. بعد چطور در دوره قبل با تاييد صلاحيت شما مخالفتي نشد؟

آن دوره – يعني سال ٩٢ – نيز مشكلاتي در مورد تاييد صلاحيت اعتبارنامه بنده وجود داشت (كه البته دلايل واهي ديگري داشت) ولي هر چه كه بود، آن دوره با تلاش دوستان، قضيه حل و فصل شد. ولی اين دوره…

اصلا قضيه از كجا شروع شد ؟ از يزد يا پایتخت کشور عزیزمان ایران ؟

داستان از جايي شروع شد كه چند نفر از صورت هاي مخالف با عضويت بنده در شورا بعد از انتخابات، بحث اقليت بنده را پيش كشيده و عنوان را از طريق برخي ارتباط هايي كه در شهر داشتند به پایتخت کشور عزیزمان ایران كشيدند و درنهايت اين شد كه امروز مي بينيد.

متاسفم از اين همه تنگ‌نظري / نماینده زرتشتی شورای شهر یزد

خودتان در طول اين مدت، ماجرا را از مسوولان استاني يا وزارت كشور پيگيري نكرديد؟

نه، اصلا.

فرزند شهید پاک نژاد تهدیدکرد اگر اعتبارنامه عضو زرتشتی تصویب نشود استعفا می دهد…

بعد آیا به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمده بوديد؟

براي پيگيري يك كار شخصي.

واكنش و فضاي قالب در شوراي شهر جديد يزد چطور است؟ بيشتر موافق تاييد صلاحيت هستند يا مخالف آن؟

متاسفم از اين همه تنگ‌نظري / نماینده زرتشتی شورای شهر یزد

نمي توانم در اين مورد مطمئن صحبت كنم. ولي همين قدر مي دانم كه حتي تعدادي از دوستان اصولگراي ما در شورا نيز به من مي گفتند: ما نه «نفيا» و نه «اثباتا» ورود پيدا نمي كنيم! به عنوان نمونه همين امروز در صحن شورا و به دنبال سخنراني رييس شورا، يكي ديگر از همكاران، يعني مهندس پاكن‍‍ژاد، يعني فرزند شهيد پاكنژاد – نيز با لحني تندتر از مهندس سفيد، اين اقدام را تاسف بار خوانده و مانند رييس شورا، گفته بودند كه در صورت تاييد نشدن اعتبارنامه، وي نيز استعفا خواهد داد. ولي نمي دانم آیا اين سخنان در رسانه ها منعكس نشد.

واكنش مردم يزد با اين مساله چطور بوده و هست؟

همان طور كه گفتم من مدتي پایتخت کشور عزیزمان ایران بودم و از فضاي عمومي شهر و مردم خبر ندارم. ولي در هواپيما هم كه بودم تعدادي از صورت هاي سياسي كه من را مي شناختند و با ما همسفر بودند، جلو مي آمدند و از مساله رخ داده اظهار تاسف مي كردند. مردم يزد هم در فضاي مجازي به شدت به من لطف داشته و دارند و اين اقدام را محكوم مي كنند. حتي خبري در كانال هاي مجازي مردم يزد دست به دست مي شود كه در حمايت ازحقير و در محكوميت واکنش‌ها مسوولان، قرار است شنبه صبح در برابر فرمانداري شهر يزد، تحصن آرام و مصالحت آميز داشته باشند.

اگر بخواهيد احساس يا تحليل خودتان از اين تصميم را بگوييد چه مي گوييد؟

فقط مي توانم بگويم كه متاسفم از اين همه تنگ نظري. البته واقعيت اين است كه برنده اصلي اين رخداد، من هستم آیا كه معروف تر و محبوب تر وشناخته شده است تر شدم. ولی مي خواهم از مسوولان پرسش كنم كه اگر قرار باشد اين موضوع- يعني پرسشها اقليتي- را در يك كفه و مباحث ملي و منافع مردم شهر را در يك ترازو بگذارند، آيا واقعا ارزش اين همه حاشيه سازي هاي جورواجور را داشت؟ اميدوارم كه مسوولان كمي كلانتر و واقعي تر به پرسشها بنگرند و همان طور كه شعار مي دهند به راي مردم احترام بگذارند.

واژه های کلیدی: ایران | شورای شهر | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz